۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

کتاب جامعه‌شناسی

جامعه‌شناسی به زبان آدمیزاد

کتاب جامعه‌شناسی از ره‌آوردهای بازدید امسالم از نمایشگاه کتاب است، کتاب را انتشارت آوند دانش منتشر کرده و ترجمه‌ایست از کتاب  sociology for dummies اثر دکتر جی گیبلر.

ادامه مطلب...
۱۷ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۵:۱۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد قا

بازدید از نمایشگاه کتاب تهران به عنوان یک دانشجوی شهرستانی، اشتباهی که دیگر هیچوقت مرتکب نمی‌شوم.

عکس از اسنی

به عنوان یک دوستدار کتاب نمایشگاه کتاب تهران منطقاً باید برایم مدینه فاضله باشد، ولی عذاب الیم فکر می‌کنم تعبیر بهتری باشد برایش. برای یک هموطن تهرانی نمایشگاه کتاب فکر می‌کنم خیلی تجربه‌ی بهتری باشد، با مترو و تاکسی می‌رود، حسابی می‌گردد و خریدش را می‌کند و برمی‌گردد ولی برای من دانشجوی شهرستانی اینطور نیست، وسط اردیبهشت ماه  که اوج امتحانات میانترم است باید یک آخر هفته‌ام را بیخیال درس خواندن بشوم و بروم تهران، چند ساعت خستگی رفت و برگشت، هوای گرم، گیر نیاوردن بن، شلوغی و خیلی چیزهای دیگر را تحمل کنم تا چندتا کتاب بخرم. ولی با تمام این مشکلات دیروز به نمایشگاه کتاب رفتم.

ادامه مطلب...
۱۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۳۲ ۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد قا

۶ مزیت داشتن یک وبلاگ شخصی

۱_پیشرفت در نویسندگی

تنها راه بهتر شدن در نوشتن به نظر من بیشتر نوشتن است، وبلاگ نوشتن یکی از کارهاییست که واقعا می‌تواند به تبدیل شدن به یک نویسنده بهتر مفید باشد.


۲_افزایش دانش

وقتی می‌خواهید درباره موضوعی بنویسید مطمئنا دوست ندارید اشتباه بنویسید، همین خودبخود می‌تواند شما را وادار به تحقیق کند و حتی باعث افزایش مهارتهایی تحقیقی شما و ماهرتر دوستان در کار با موتورهای جستجو شود.


۳_پیدا کردن دوست

من چند نفر از بهترین دوستان آنلاینی را که دارم از طریق وبلاگم پیدا کرده‌ام، دوستی‌های وبلاگی معمولا ماندگار می‌شوند، به علاوه معمولا دوستانی که از طریق وبلاگ پیدا می‌شوند سلایقی مشابه با خود آدم دارند.


۴_کمک کردن به خود و دیگران

وبلاگ شما اگر مخاطب زیاد دارد می‌تواند جای مناسبی برای طرح مشکلی که راه حل آن را ندارید باشد، مشکلاتی را هم که راه حلشان را پیدا کرده‌اید نیز موضوعاتی بالقوه برای نوشتن هستند، شاید نوشتن شما باعث حل مشکل دیگری شود.


۵_یادگیری مهارتهای آنلاین

اگر خیلی درگیر وبلاگ نوشتن و مسایل فنی آن شوید ممکن است کمی هم css  و html (در حد بیرون کشید گلیم از آب) یاد بگیرید که اینروزها مهارتهای واقعا ارزشمندیند.


۶_دریافت فیدبک بصورت آنی

یک نویسنده که یک کتاب می‌نویسد باید مدت زمان زیادی منتظر بماند تا بتواند واکنش دیگران نسبت به آن را ببیند، اما یک پست وبلاگ اینگونه نیست، حتی اگر کامنت هم نداشته باشد آمار بازدید آن می‌تواند بیانگر خیلی چیزها باشد.

۱۱ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۱:۵۴ ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد قا

اولین پست

این اولین پست من در سرویس بیان است، حدودا بیشتر از یک سال و نیم است که وبلاگ می‌نویسم ولی تا حالا خیلی نخواسته‌ام که من را به عنوان یک بلاگر بشناسند، اینجا را ساختم تا همه جا بگویم وبلاگ می‌نویسم و آدرس اینجا را بدهم، وبلاگ قبلی هم باشد برای مطالب خیلی خصوصی، مطالب که جایش اینجا نیست.

۱۱ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۰:۲۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
میلاد قا